Arbeitseinsatz Raamsdonkers: verschil tussen versies
kGeen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 9: | Regel 9: | ||
=== Dwangarbeiders uit Raamsdonk === | === Dwangarbeiders uit Raamsdonk === | ||
Hier proberen wij de groep hoofdzakelijk mannen uit [[Raamsdonk]] die onder dwang voor de Duitsers moesten werken weer te geven. | Hier proberen wij de groep hoofdzakelijk mannen uit [[Raamsdonk]] die onder dwang voor de Duitsers moesten werken weer te geven. | ||
{| class="wikitable" style="border-collapse: collapse; width: 100%; height: 503px;" | |||
|- style="height: 28px; background-color: rgb(194, 224, 244); border-color: rgb(0, 0, 0); border-style: solid;" | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Familienaam<br> | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Voornamen<br> | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Geboortedatum<br> | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | | |||
Geboorteplaats | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Inzet<br> | |||
! style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Documenten<br> | |||
|- style="height: 10px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 10px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Aarts<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Wilhelmus<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | 22 april 1901<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Aarts<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Johan<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | 3 maart 1922<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Bayens<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Johannes<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 28px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Beck, van<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Jacobs<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | | |||
19 juni 1921 | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 28px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Beek, van<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Hendrik<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | 14 april 1903<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Bijl, van der<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Antonius Cornelis<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | 11 augustus 1896<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Blankers<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Hendrikus<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | 6 mei 1917<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | Raamsdonk<br> | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|- style="height: 23px;" | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
| style="width: 16.6667%; height: 23px;" | | |||
|} | |||
<br><br> | <br><br> | ||
Bron: [[Terry van Erp]] | Bron: [[Terry van Erp]] |
Versie van 29 nov 2023 22:11
Dwangarbeid
Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden miljoenen Europeanen als onderdeel van de zogenaamde Arbeitseinsatz (Arbeidsinzet) onder dwang naar Duitsland gestuurd. Daar moesten zij de arbeidstekorten opvullen, die waren ontstaan doordat miljoenen Duitse mannen in het leger dienden. Ook Nederlandse mannen werden aan het werk gezet in fabrieken, op boerderijen en op andere plekken waar dat door de Duitse regering nodig werd geacht. In totaal werd meer dan een half miljoen Nederlanders via de Arbeitseinsatz aan het werk gezet. Zo’n vierhonderdduizend van hen in Duitsland zelf, de rest in door Duitsland bezette delen van Europa. 27.000 Nederlanders kwamen om tijdens hun dwangarbeid.
Rode Kruis verzamelde gegevens
Na de oorlog kreeg het Rode Kruis de opdracht om alle mensen die in Duitsland tewerk waren gesteld op te sporen. Het Rode Kruis verzamelde daarvoor talloze gegevens, voor zover die nog beschikbaar waren. Een groot deel van die gegevens is namelijk niet bewaard gebleven, veel materiaal werd na de oorlog simpelweg weggegooid. Desondanks is deze collectie gegevens de grootste collectie van gegevens over de Arbeidsinzet van Nederland.
Het Nationaal Archief heeft deze enorme collectie gegevens nu gedigitaliseerd en online doorzoekbaar gemaakt. Het gaat om de gegevens van zo’n vierhonderdduizend personen. Bij die gegevens hoort ook informatie over de werkgevers, (tijdelijke) verblijfplaatsen, geboortes, huwelijken, scheidingen en de plekken waar overleden mensen zijn begraven.
Dwangarbeiders uit Raamsdonk
Hier proberen wij de groep hoofdzakelijk mannen uit Raamsdonk die onder dwang voor de Duitsers moesten werken weer te geven.
Familienaam |
Voornamen |
Geboortedatum |
Geboorteplaats |
Inzet |
Documenten |
---|---|---|---|---|---|
Aarts |
Wilhelmus |
22 april 1901 |
Raamsdonk |
||
Aarts |
Johan |
3 maart 1922 |
Raamsdonk |
||
Bayens |
Johannes |
Raamsdonk |
|||
Beck, van |
Jacobs |
19 juni 1921 |
Raamsdonk |
||
Beek, van |
Hendrik |
14 april 1903 |
Raamsdonk |
||
Bijl, van der |
Antonius Cornelis |
11 augustus 1896 |
Raamsdonk |
||
Blankers |
Hendrikus |
6 mei 1917 |
Raamsdonk |
||
Bron: Terry van Erp