Lijst met Stolpersteine in Geertruidenberg: verschil tussen versies
Uit Wiki Raamsdonks Erfgoed
kGeen bewerkingssamenvatting |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 2: | Regel 2: | ||
De eerste en tot nu toe enige overdrachten in deze gemeente vonden plaats op 31 oktober 2014. | De eerste en tot nu toe enige overdrachten in deze gemeente vonden plaats op 31 oktober 2014. | ||
== Verlegte Stolpersteine == | |||
In [[Geertruidenberg]] wurden zehn Stolpersteine an drei Adressen verlegt. | |||
{| class="wikitable sortable toptextcells" style="width:100%" | |||
|- class="hintergrundfarbe6" | |||
! class="unsortable" style="width:120px"| Stolperstein | |||
! class="unsortable" style="width:22%;"| Übersetzung | |||
! data-sort-type="text" style="width:18%;"| Verlegort | |||
! Name, Leben | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Elisabeth Hakker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />ELISABETH HAKKER<br /><small>GEB. 1862<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 23.4.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Papenstraat 2 <br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolperstein für Elisabeth Haaker}}--> | |||
| {{PersonZelle| Elisabeth|Hakker|nl=1|fett=1}} (1863–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/nl/page/223116/elisabeth-hakker Elisabeth Hakker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Elisabeth Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />ELISABETH KALKER<br /><small>GEB. 1891<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 28.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Markt 37<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Elisabeth Kalker, Hester Kalker, Jacob Kalker, Salomon Kalker und Flora Wijsenbeek}}--> | |||
| {{PersonZelle|Elisabeth|Kalker|nl=1|fett=1}} (1891–1943)<ref>Oorlogsbronnen: ''[https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Elisabeth-Kalker/01/66053 Elisabeth Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Hester Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />HESTER KALKER<br /><small>GEB. 1897<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 28.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Markt 37<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Elisabeth Kalker, Hester Kalker, Jacob Kalker, Salomon Kalker und Flora Wijsenbeek}}--> | |||
| {{PersonZelle|Hester|Kalker|nl=1|fett=1}} (1897–1943)<ref>Oorlogsbronnen: ''[https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Hester-Kalker/02/73939 Hester Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Jacob Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />JACOB KALKER<br /><small>GEB. 1890<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Markt 37<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Elisabeth Kalker, Hester Kalker, Jacob Kalker, Salomon Kalker und Flora Wijsenbeek}}--> | |||
| {{PersonZelle|Jacob|Kalker|nl=1|fett=1}} (1890–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/nl/page/222394/jacob-kalker Jacob Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Rika Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />RIKA KALKER<br /><small>GEB. 1871<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Stationsweg 5<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Rika Kalker, Salomon Kalker, Sofia Kalker und Bethrina Kooperberg}}--> | |||
| {{PersonZelle|Rika|Kalker|nl=1|fett=1}} (1871–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/en/page/222393/rika-ten-brink-de-bruin-kalker Rika ten Brink de Bruin-Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Salomon Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />SALOMON KALKER<br /><small>GEB. 1862<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Markt 37<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Elisabeth Kalker, Hester Kalker, Jacob Kalker, Salomon Kalker und Flora Wijsenbeek}}--> | |||
| {{PersonZelle|Salomon|Kalker|nl=1|fett=1}} (1862–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/nl/page/26084/salomon-kalker Salomon Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Salomon Kalker (Gertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />SALOMON KALKER<br /><small>GEB. 1880<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Stationsweg 5<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Rika Kalker, Salomon Kalker, Sofia Kalker und Bethrina Kooperberg}}--> | |||
| {{PersonZelle|Salomon|Kalker|nl=1|fett=1}} (1880–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/en/page/33402/salomon-kalker Salomon Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Sofia Kalker (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />SOFIA KALKER<br /><small>GEB. 1878<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Stationsweg 5<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Rika Kalker, Salomon Kalker, Sofia Kalker und Bethrina Kooperberg}}--> | |||
| {{PersonZelle|Sofia|Kalker|nl=1|fett=1}} (1878–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/en/page/222389/sofia-kalker Sofia Kalker]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Bethrina Kooperberg (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />BETHRINA KOOPERBERG<br /><small>GEB. 1910<br />DEPORTIERT AUS VUGHT<br />ERMORDET 14.5.1943<br />SOBIBOR</small> | |||
| Stationsweg 5<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Rika Kalker, Salomon Kalker, Sofia Kalker und Bethrina Kooperberg}}--> | |||
| {{PersonZelle|Bethrina|Kooperberg|nl=1|fett=1}} (1910–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/en/page/26007/bethrina-kooperberg Bethrina Kooperberg]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|- | |||
| [[File:Stolperstein für Flora Wijsenbeek (Geertruidenberg).jpg|120px]] | |||
| style="font-size:90%; text-align:center;"| <small>HIER WOHNTE</small><br />FLORA WIJSENBEEK<br /><small>GEB. 1860<br />GESTORBEN 2.5.1943<br />VUGHT</small> | |||
| Markt 37<br /><!--{{Coordinate|simple=y|text=ICON2|NS=|EW=|type=landmark|region=NL-|name=Stolpersteine für Elisabeth Kalker, Hester Kalker, Jacob Kalker, Salomon Kalker und Flora Wijsenbeek}}--> | |||
| {{PersonZelle|Flora|Wijsenbeek|nl=1|fett=1}} (1860–1943)<ref>Joods Monument: ''[https://www.joodsmonument.nl/nl/page/26086/flora-kalker-wijsenbeek Flora Kalker-Wijsenbeek]'', abgerufen am 1. November 2021</ref> | |||
|} | |||
[[Categorie:WOII]] | [[Categorie:WOII]] |
Versie van 10 mei 2023 23:25
Op de lijst met Stolpersteine (struikelblokken) in Geertruidenberg staan ook de struikelblokken die de Duitse kunstenaar Gunter Demnig heeft gelegd in Geertruidenberg, een gemeente in Noord-Brabant. Stolpersteine zijn opgedragen aan de slachtoffers van het nationaal-socialisme, al diegenen die werden lastiggevallen, gedeporteerd, vermoord, gedwongen te emigreren of zelfmoord pleegden door het naziregime. Demnig legt voor elk slachtoffer een aparte steen, meestal voor de laatste zelfgekozen woning van het slachtoffer.
De eerste en tot nu toe enige overdrachten in deze gemeente vonden plaats op 31 oktober 2014.
Verlegte Stolpersteine
In Geertruidenberg wurden zehn Stolpersteine an drei Adressen verlegt.
Stolperstein | Übersetzung | Verlegort | Name, Leben |
---|---|---|---|
Bestand:Stolperstein für Elisabeth Hakker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE ELISABETH HAKKER GEB. 1862 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 23.4.1943 SOBIBOR |
Papenstraat 2 |
Sjabloon:PersonZelle (1863–1943)[1] |
Bestand:Stolperstein für Elisabeth Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE ELISABETH KALKER GEB. 1891 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 28.5.1943 SOBIBOR |
Markt 37 |
Sjabloon:PersonZelle (1891–1943)[2] |
Bestand:Stolperstein für Hester Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE HESTER KALKER GEB. 1897 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 28.5.1943 SOBIBOR |
Markt 37 |
Sjabloon:PersonZelle (1897–1943)[3] |
Bestand:Stolperstein für Jacob Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE JACOB KALKER GEB. 1890 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Markt 37 |
Sjabloon:PersonZelle (1890–1943)[4] |
Bestand:Stolperstein für Rika Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE RIKA KALKER GEB. 1871 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Stationsweg 5 |
Sjabloon:PersonZelle (1871–1943)[5] |
Bestand:Stolperstein für Salomon Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE SALOMON KALKER GEB. 1862 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Markt 37 |
Sjabloon:PersonZelle (1862–1943)[6] |
Bestand:Stolperstein für Salomon Kalker (Gertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE SALOMON KALKER GEB. 1880 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Stationsweg 5 |
Sjabloon:PersonZelle (1880–1943)[7] |
Bestand:Stolperstein für Sofia Kalker (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE SOFIA KALKER GEB. 1878 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Stationsweg 5 |
Sjabloon:PersonZelle (1878–1943)[8] |
Bestand:Stolperstein für Bethrina Kooperberg (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE BETHRINA KOOPERBERG GEB. 1910 DEPORTIERT AUS VUGHT ERMORDET 14.5.1943 SOBIBOR |
Stationsweg 5 |
Sjabloon:PersonZelle (1910–1943)[9] |
Bestand:Stolperstein für Flora Wijsenbeek (Geertruidenberg).jpg | HIER WOHNTE FLORA WIJSENBEEK GEB. 1860 GESTORBEN 2.5.1943 VUGHT |
Markt 37 |
Sjabloon:PersonZelle (1860–1943)[10] |
- ↑ Joods Monument: Elisabeth Hakker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Oorlogsbronnen: Elisabeth Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Oorlogsbronnen: Hester Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Jacob Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Rika ten Brink de Bruin-Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Salomon Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Salomon Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Sofia Kalker, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Bethrina Kooperberg, abgerufen am 1. November 2021
- ↑ Joods Monument: Flora Kalker-Wijsenbeek, abgerufen am 1. November 2021